CTR 800

pásová pila na dřevo

Nezávazná poptávka

Stroj: CTR 800

Prosím vyplňte své kontaktní údaje. Budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.


Zrušit

Potvrzujeme přijetí nezávazné poptávky

Poptávaný stroj: CTR 800

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Váš dotaz:
Cílová krajina:

V co nejbližší době se s Vámi spojíme na Vámi uvedených kontaktech.

Zpět na stránky
4920 x 35-40 x 0,9-1,1 mm
∅ 830
750
690 x 675

Posuv do řezu a zpět – motorický
Výškové nastavování ramene – motorické
Ovládací panel – na pojízdném mostu
Manipulace s kmenem – ruční (hydraulická)

Inovovaná verze mimořádně úspěšné, 15 roků vyráběné typové řady CTR 800.

Mimo zcela nového designu stroje došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje.

Celkově zesílená konstrukce ramene (nyní o 40 kg těžší) a pojezdových tvrdochromových tyčí. Z důvodu vyšší váhy je nyní motor zdvihu vybaven brzdou, jako u strojů nejvyšší kategorie. To výrazně přispívá k přesnosti zastavení na požadované míře a celkové životnosti zdvihového systému. Zásadní změnou je zvýšení průměru oběžných kol z 500 na 600 mm.

Univerzální kmenová pásová pila, která maximálním řezným průměrem 83 cm vyhovuje většině řezaného materiálu.

Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a robustní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu.

Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. U tohoto typu je centrální ovládací panel umístěn na pojízdném mostu ramene pilového pásu. To umožňuje během řezu bližší kontakt obsluhy s řezaným materiálem.

Posuv do řezu a zpět, pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Koncové, dojezdové polohy jsou proti nárazu zabezpečeny koncovými spínači, s automatickým zpomalením a zastavením.

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém je vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu.

Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím.

Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umož-ňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje.

V řezu je pilový pás veden pomocí kalených a broušených vodících kladek. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální polohu vodící kladek a pilového pásu.

Pro zajištění přesného řezu se vodící kladka na straně obsluhy přisouvá co nejblíže řezanému materiálu. Jednoduše ovládaný, masivní systém uložení. Jako příslušenství je možné ho ovládat motoricky z ovládacího panelu.

Základem stroje jsou stabilní pojezdové sekce s ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou u osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene a nastavitelnými výklopnými úhelníky a upínači kmene.

Základní verze stroje obsahuje 3x upínač materiálu a 2x úhlové opěrky.

Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelnými vývody u obou vodících kladek udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech.

Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

Příslušenství – ke všem těmto strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci potřebného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechny úchytná místa včetně děr a závitů.

Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

Max. průměr kmene 830 mm
Max. šířka trámu (desky) 750 mm
Max. zdvih pilového pásu 685 mm
Min. výška řezu   30 mm
Max. průchod ramenem 450 mm
Řezná délka základní sekce 1,8 m
Délka prodlužovací sekce 3 m
Min. délka řezu 1 m
Motor pilového pásu 7,5 (11) kW
Motor pojezdu 0,55 kW
Motor zdvihu 0,55 kW
Rozměry pilového pásu 4920 x 35÷40 x 0,9÷1,1 mm
Váha základní verze 750 kg
Váha prodlužovací sekce 131 kg

Minimální hodnota hlavního jističe - 32 / 40 Amper

ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Prodlužovací sekce 3 m

  V základu obsahuje: 3x dosedací trámce, 2x úhlová opěrka

  Další úchytné body: 3x upínač materiálu

 • Hlavní motor 11 kW

  Silnější výkon motoru umožňuje větší rychlost řezu hlavně při zpracování velkých průměrů kmene.

 • LG Automat

  Digitální měřící systém, slouží k rychlému a přesnému automatickému nastavení požadované tloušťky řezu. Po základním nastavení (výšky od ložné plochy a prořezu) a zadání požadované hodnoty (tloušťky řezu) na ovládacím panelu, rameno s pilovým pásem automaticky najede do požadované polohy. Zabraňuje se tím chybám lidského faktoru při manuálním nastavení řezu. Šetří čas, zpřesňuje výrobu.

 • Předřez

  Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

 • Hydraulické napínání pilového pásu

  Slouží k napínání pilového pásu pomocí ruční hydraulické pumpy s přesnou indikací na ukazateli tlaku. Tlakový ventil zabraňuje přepětí pilového pásu. Umožňuje přesnější a pohodlnější napínání pilového pásu.

 • Ampérmetr

  Ukazuje na stupnici ampérmetru zatížení motoru pilového pásu při řezu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

 • Softstartér

  Elektronické zařízení umožňující plynulý rozběh hlavního motoru pilového pásu. Zabraňuje rázům v elektrické síti  a snižuje mechanické namáhání celého stroje. Jen pro variantu s motorem 11 kW.

 • Elektricky ovládaná lišta

  Umožňuje plynulé nastavování posuvné vodící lišty pilového pásu dle průřezu materiálu z centrálního ovládacího panelu.

 • Laser

  Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

 • Páka k navalení kmene

  Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

 • Tvrdokovové vedení pilového pásu

  Je umístěno na pohyblivé liště před řezem. Výrazně zlepšuje stabilitu pilového pásu v řezu a také jeho čištění. Zvyšuje tím produktivitu stroje a kvalitu řezu. Toto zařízení lze namontovat pouze na elektricky ovládanou lištu.

 • Upínač materiálu

  Skládá se z lišty a předního a zadního upínače.

 • Dráha pro navalení kmene

  Umožňuje jednoduché a díky systému sklopných zarážek i bezpečné navalení kmene na základní rám stroje.

 • Regulace chlazení pilového pásu

  Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

 • Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

  Chladící systém se skládá z tlak. čerpadla umístěného v nádobě chladícího mé-dia, průtok. elektromagnetického ventilu a oboustrannými tryskami, které ostřikují pilový pás z horní i spodní strany. Oboustranné chlazení zabraňuje nežádoucímu pnutí v pilovém pásu a nalepování pryskyřice i ze spodní strany pilového pásu a tím napomáhá klidnějšímu chodu pásu, přesnějšímu řezu a větší životnosti.

 • Provedení ARCTIC

  Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do –40°C. Stroje jsou vybaveny ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování (LG 100, LG Automat). Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

 • LED osvětlení (11 W)

  Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí dvou vykonných LED pásů instalovaných na pohyblivém mostu.

 • Ruční pákový mazací lis

  Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

 • Plastické mazivo LV 2-3

  400 g kartušová náplň pro mazací lis.

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

 • Vodící kladka pilového pásu VK 35

  Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 35 mm.

 • Vodící kladka pilového pásu VK 40

  Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 40 mm.

 • Plochý řemen oběžného kola GPK 1885

Video podobného typu CTR 800 S (ovládání z jednoho místa obsluhy)

 • Posuv do řezu a zpět – motorický
  Výškové nastavování ramene – motorické
  Ovládací panel – na pojízdném mostu
  Manipulace s kmenem – ruční (hydraulická)

  Inovovaná verze mimořádně úspěšné, 15 roků vyráběné typové řady CTR 800.

  Mimo zcela nového designu stroje došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje.

  Celkově zesílená konstrukce ramene (nyní o 40 kg těžší) a pojezdových tvrdochromových tyčí. Z důvodu vyšší váhy je nyní motor zdvihu vybaven brzdou, jako u strojů nejvyšší kategorie. To výrazně přispívá k přesnosti zastavení na požadované míře a celkové životnosti zdvihového systému. Zásadní změnou je zvýšení průměru oběžných kol z 500 na 600 mm.

  Univerzální kmenová pásová pila, která maximálním řezným průměrem 83 cm vyhovuje většině řezaného materiálu.

  Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a robustní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu.

  Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. U tohoto typu je centrální ovládací panel umístěn na pojízdném mostu ramene pilového pásu. To umožňuje během řezu bližší kontakt obsluhy s řezaným materiálem.

  Posuv do řezu a zpět, pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Koncové, dojezdové polohy jsou proti nárazu zabezpečeny koncovými spínači, s automatickým zpomalením a zastavením.

  Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém je vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu.

  Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

  Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím.

  Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umož-ňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje.

  V řezu je pilový pás veden pomocí kalených a broušených vodících kladek. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální polohu vodící kladek a pilového pásu.

  Pro zajištění přesného řezu se vodící kladka na straně obsluhy přisouvá co nejblíže řezanému materiálu. Jednoduše ovládaný, masivní systém uložení. Jako příslušenství je možné ho ovládat motoricky z ovládacího panelu.

  Základem stroje jsou stabilní pojezdové sekce s ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou u osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene a nastavitelnými výklopnými úhelníky a upínači kmene.

  Základní verze stroje obsahuje 3x upínač materiálu a 2x úhlové opěrky.

  Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelnými vývody u obou vodících kladek udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.

  Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech.

  Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

  Příslušenství – ke všem těmto strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci potřebného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechny úchytná místa včetně děr a závitů.

  Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

 • Max. průměr kmene 830 mm
  Max. šířka trámu (desky) 750 mm
  Max. zdvih pilového pásu 685 mm
  Min. výška řezu   30 mm
  Max. průchod ramenem 450 mm
  Řezná délka základní sekce 1,8 m
  Délka prodlužovací sekce 3 m
  Min. délka řezu 1 m
  Motor pilového pásu 7,5 (11) kW
  Motor pojezdu 0,55 kW
  Motor zdvihu 0,55 kW
  Rozměry pilového pásu 4920 x 35÷40 x 0,9÷1,1 mm
  Váha základní verze 750 kg
  Váha prodlužovací sekce 131 kg

  Minimální hodnota hlavního jističe - 32 / 40 Amper

 • ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

  • Prodlužovací sekce 3 m

   V základu obsahuje: 3x dosedací trámce, 2x úhlová opěrka

   Další úchytné body: 3x upínač materiálu

  • Hlavní motor 11 kW

   Silnější výkon motoru umožňuje větší rychlost řezu hlavně při zpracování velkých průměrů kmene.

  • LG Automat

   Digitální měřící systém, slouží k rychlému a přesnému automatickému nastavení požadované tloušťky řezu. Po základním nastavení (výšky od ložné plochy a prořezu) a zadání požadované hodnoty (tloušťky řezu) na ovládacím panelu, rameno s pilovým pásem automaticky najede do požadované polohy. Zabraňuje se tím chybám lidského faktoru při manuálním nastavení řezu. Šetří čas, zpřesňuje výrobu.

  • Předřez

   Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

  • Hydraulické napínání pilového pásu

   Slouží k napínání pilového pásu pomocí ruční hydraulické pumpy s přesnou indikací na ukazateli tlaku. Tlakový ventil zabraňuje přepětí pilového pásu. Umožňuje přesnější a pohodlnější napínání pilového pásu.

  • Ampérmetr

   Ukazuje na stupnici ampérmetru zatížení motoru pilového pásu při řezu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

  • Softstartér

   Elektronické zařízení umožňující plynulý rozběh hlavního motoru pilového pásu. Zabraňuje rázům v elektrické síti  a snižuje mechanické namáhání celého stroje. Jen pro variantu s motorem 11 kW.

  • Elektricky ovládaná lišta

   Umožňuje plynulé nastavování posuvné vodící lišty pilového pásu dle průřezu materiálu z centrálního ovládacího panelu.

  • Laser

   Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

  • Páka k navalení kmene

   Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

  • Tvrdokovové vedení pilového pásu

   Je umístěno na pohyblivé liště před řezem. Výrazně zlepšuje stabilitu pilového pásu v řezu a také jeho čištění. Zvyšuje tím produktivitu stroje a kvalitu řezu. Toto zařízení lze namontovat pouze na elektricky ovládanou lištu.

  • Upínač materiálu

   Skládá se z lišty a předního a zadního upínače.

  • Dráha pro navalení kmene

   Umožňuje jednoduché a díky systému sklopných zarážek i bezpečné navalení kmene na základní rám stroje.

  • Regulace chlazení pilového pásu

   Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

  • Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

   Chladící systém se skládá z tlak. čerpadla umístěného v nádobě chladícího mé-dia, průtok. elektromagnetického ventilu a oboustrannými tryskami, které ostřikují pilový pás z horní i spodní strany. Oboustranné chlazení zabraňuje nežádoucímu pnutí v pilovém pásu a nalepování pryskyřice i ze spodní strany pilového pásu a tím napomáhá klidnějšímu chodu pásu, přesnějšímu řezu a větší životnosti.

  • Provedení ARCTIC

   Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do –40°C. Stroje jsou vybaveny ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování (LG 100, LG Automat). Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

  • LED osvětlení (11 W)

   Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí dvou vykonných LED pásů instalovaných na pohyblivém mostu.

  • Ruční pákový mazací lis

   Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

  • Plastické mazivo LV 2-3

   400 g kartušová náplň pro mazací lis.

  SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

  • Vodící kladka pilového pásu VK 35

   Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 35 mm.

  • Vodící kladka pilového pásu VK 40

   Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 40 mm.

  • Plochý řemen oběžného kola GPK 1885

 • Video podobného typu CTR 800 S (ovládání z jednoho místa obsluhy)