CTR 1000 H / 40

pásová pila na dřevo

Nezávazná poptávka

Stroj: CTR 1000 H / 40

Prosím vyplňte své kontaktní údaje. Budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.


Zrušit

Potvrzujeme přijetí nezávazné poptávky

Poptávaný stroj: CTR 1000 H / 40

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Váš dotaz:
Cílová krajina:

V co nejbližší době se s Vámi spojíme na Vámi uvedených kontaktech.

Zpět na stránky
5350 x 34-41 x 0,9-1,27 mm
∅ 1000
850
770 x 875

Posuv do řezu a zpět – motorický
Výškové nastavování ramene – motorické

Ovládací panel – stacionární
Manipulace s kmenem – hydraulická

Inovovaná verze legendární CTR 950 Hydraulic s zvětšeným maximálním průměrem řezaného kmene na 1000 mm. Mimo zcela nového designu stroje došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje. Obzvláště robustní konstrukce stroje a výkonného hydraulického příslušenství umožňuje nasazení i v těch nejtěžších provozních podmínkách, včetně nepřetržitých provozů. Bohaté hydraulické příslušenství snadno zvládá manipulaci i s velmi silnými kmeny a výrazně zvyšuje produktivitu stroje a šetří náklady na pracovní sílu.

Nově je stroj už v základní verzi osazen novým odměřovacím systémem s jednoduchým intuitivním ovládání na velkém 8,4 palcovém barevném dotykovém displeji. Nová generace operačního systému umožňuje volbu mezi čtyřmi programovacími řeznými režimy. Je možné nastavit opakování konstantní, nebo variabilní tloušťky řeziva. 
Také je možné volit mezi dvěma způsoby automatického vyjetí ramene po provedení řezu, a to na fixní výšku, nebo o poslední míru s nastavitelným přídavkem.
Jednoduché a rychlé zadávání tloušťky desek z editovatelné knihovny.  
Nový systém zaručuje rychlé a přesné automatické nastavení požadované tloušťky řezu a zabraňuje tím chybám lidského faktoru při manuálním nastavení řezu. Výrazně šetří čas a zpřesňuje výrobu.

Základní verze je osazena následujícím hydraulickým příslušenstvím:

 • Hydraulické upínání kmene – 2x
 • Výklopné úhlové opěrky – 5x
 • Výsuvný obraceč – 1x
 • Vyrovnávač konicity kmenes  pasivním válcem – 1x
 • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem – 1x

V rámci jedinečného stavebnicového systému typové řady CTR je stroj vybaven mnoha úchytnými body hydraulického příslušenství. To umožňuje velkou variabilitu jeho umístění s ohledem na celkovou řeznou délku a specifikům zpracovávaného materiálu.

Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a masivní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu.

Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Centrální ovládací panel je umístěn stacionárně na základní pojezdové sekci. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho místa, včetně kompletního hydraulického příslušenství. Posuv do řezu a zpět, pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným, synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu.

Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, vyvažovaným proti vibracím.

Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje.

Základem stroje jsou mimořádně stabilní pojezdové sekce s oboustranným, nastavitelným, ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Oboustranné vedení mostu na pojezdové sekci v kombinaci se silným motorem, umožňují plynulé a rychlé stahování i těžkých uříznutých kusů při používání Podavače uříznutého materiálu. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene.

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

Max. průměr kmene 1000 mm
Max. šířka trámu (desky) 850 mm
Max. zdvih pilového pásu 875 mm
Min. výška řezu   30 mm
Max. průchod ramenem 450 mm
Řezná délka základní sekce 7,6 m
Délka prodlužovací sekce 3 m
Min. délka řezu 1,2 m
Motor pilového pásu 15 (18,5) kW
Motor pojezdu 1,5 kW
Motor zdvihu 0,55 kW
Motor hydraulického agregátu 5,5 kW
Hydraulický olej ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
Rozměry pilového pásu 5350 x 35 ÷ 40 x 0,9 ÷ 1,1 mm
Váha základní verze 2580 kg
Váha prodlužovací sekce   420 kg

Minimální hodnota hlavního jističe:  hlavní motor 15,0 kW - 50 Amper  /  hlavní motor 18,5 kW - 63 Amper

ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Hlavní motor 18,5 kW

  Silnější výkon motoru umožňuje větší rychlost řezu hlavně při zpracování velkých průměrů kmene.

 • Prodlužovací sekce 3 m

  3 metry – v základu obsahuje: 3x dosedací trámce, 1x úhlová opěrka

  Další úchytné body: 3x upínač materiálu

 • Předřez

  Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

 • Hydraulické napínání pilového pásu

  Slouží k napínání pilového pásu pomocí ruční hydraulické pumpy s přesnou indikací na ukazateli tlaku. Tlakový ventil zabraňuje přepětí pilového pásu. Umožňuje přesnější a pohodlnější napínání pilového pásu.

 • Ampérmetr

  Ukazuje na stupnici ampérmetru zatížení motoru pilového pásu při řezu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

 • Softstartér

  Elektronické zařízení umožňující plynulý rozběh hlavního motoru pilového pásu. Zabraňuje rázům v elektrické síti  a snižuje mechanické namáhání celého stroje. Jen pro variantu s motorem 11 kW.

 • Elektricky ovládaná lišta

  Umožňuje plynulé nastavování posuvné vodící lišty pilového pásu dle průřezu materiálu z centrálního ovládacího panelu.

 • Laser

  Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

 • Páka k navalení kmene

  Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

 • Regulace chlazení pilového pásu

  Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

 • Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

  Chladící systém se skládá z tlak. čerpadla umístěného v nádobě chladícího mé-dia, průtok. elektromagnetického ventilu a oboustrannými tryskami, které ostřikují pilový pás z horní i spodní strany. Oboustranné chlazení zabraňuje nežádoucímu pnutí v pilovém pásu a nalepování pryskyřice i ze spodní strany pilového pásu a tím napomáhá klidnějšímu chodu pásu, přesnějšímu řezu a větší životnosti.

 • Provedení ARCTIC

  Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do –40°C. Stroje jsou vybaveny ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování (LG 100, LG Automat). Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

 • Ruční pákový mazací lis

  Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

 • Plastické mazivo LV 2-3

  400 g kartušová náplň pro mazací lis.

HYDRAULICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Dvouramenný hydraulický nakladač kmene

  Dvouramenný nakladač umožňuje bezpečné a rychlé zvednutí kulatiny na ložnou plochu stroje. Základní rám stroje je po celé délce vybaven úchytnými body, které umožňují snadné přemístění jednotlivých nakladačů dle délky nakládaného mateiálu. Každý z nakladačů je samostatně ovládán, což umožňuje snadné zvedání i velmi kónických kmenů.

 • Přídavné rameno nakladače kmene

 • Výsuvné úhlové opěrky s upínači

  Komfortní náhrada standardních výklopných úhlových opěrek a upínačů. Výsuvné úhlové opěrky a výsuvné upínače, sada 4 + 2 kusy.

  Způsob vysouvání úhlových opěrek eliminuje nežádoucí pohyb řeziva.
  Oproti standardním upínačům umožňují hydraulické výsuvné upínače upínání řeziva s přítlakem k loži stroje.

 • Výsuvný obraceč

  Jeden kus je vždy v základní verzi stroje a představuje hlavní, nejdůležitější, vícefunkční sestavu z hydraulického příslušenství. Pohybuje se ve vertikální i horizontální ose na silných tvrdochromových tyčích pomocí dvojice samostatně ovládaných hydraulických válců. Slouží k upínání, otáčení a přisouvání řezaného materiálu k výklopným úhelníkům.

 • Dvouramenný řetězový obraceč

  Výkonný řetězový obraceč je vybaven dvěma výkyvnými, samostatně ovládanými rameny. Na nich jsou nasazeny řetězy, synchronizovaně poháněné hydromotorem, pomocí nichž dochází k snadnému otáčení řezaného materiálu. Při řezání dlouhých kmenů s jejich častým otáčením doporučujeme vybavit stroj dvojicí těchto obracečů, které výrazným způsobem zkrátí potřebné manipulační časy a tím zvyšují produktivitu stroje.

 • Vyrovnávač konicity kmene s pasivním válcem

  Slouží k přizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity, nebo k zvednutí celého kmene nad ložnou plochu pro snadnější manipulaci.

 • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem

  Slouží k prizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity nebo zvednutí celého kmene nad ložnou plochu a pomocí poháneného válce na vyrovnávaci kónicity horizontálního posuvu k jeho optimálnímu délkovému ustavení na loži stroje. Válec horizontálního posuvu je pohánen hydromotorem.

 • Upínání kmene

  Hydraulické upínače se automaticky centrují dle průřezu kmene nebo je možné je zaaretovat v požadované poloze. Slouží i k jednostrannému upínání materiálu proti úhlovým opěrkám. Všechny upínače se ovládají společně jedním ovladačem.

 • Podavač uříznutého materiálu

  Při zpětném pojezdu ramene pilového pásu po ukončení řezu je pomocí zarážek přisunut uříznutý materiál směrem k ovládacímu panelu a umožňuje velmi jednoduchý odběr materiálu nebo je materiál dále posouván na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

 • Skluzavka uříznutého materiálu hydraulická

  Pomocí hydrauliky je výškově nastavitelná dle roviny řezu. Slouží ke sklouznutí konce posouvaného materiálu na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

 • Vodící kladka pilového pásu VK 35

  Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 35 mm.

 • Vodící kladka pilového pásu VK 40

  Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 40 mm.

 • Plochý řemen oběžného kola GPK 1885

 • Posuv do řezu a zpět – motorický
  Výškové nastavování ramene – motorické

  Ovládací panel – stacionární
  Manipulace s kmenem – hydraulická

  Inovovaná verze legendární CTR 950 Hydraulic s zvětšeným maximálním průměrem řezaného kmene na 1000 mm. Mimo zcela nového designu stroje došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje. Obzvláště robustní konstrukce stroje a výkonného hydraulického příslušenství umožňuje nasazení i v těch nejtěžších provozních podmínkách, včetně nepřetržitých provozů. Bohaté hydraulické příslušenství snadno zvládá manipulaci i s velmi silnými kmeny a výrazně zvyšuje produktivitu stroje a šetří náklady na pracovní sílu.

  Nově je stroj už v základní verzi osazen novým odměřovacím systémem s jednoduchým intuitivním ovládání na velkém 8,4 palcovém barevném dotykovém displeji. Nová generace operačního systému umožňuje volbu mezi čtyřmi programovacími řeznými režimy. Je možné nastavit opakování konstantní, nebo variabilní tloušťky řeziva. 
  Také je možné volit mezi dvěma způsoby automatického vyjetí ramene po provedení řezu, a to na fixní výšku, nebo o poslední míru s nastavitelným přídavkem.
  Jednoduché a rychlé zadávání tloušťky desek z editovatelné knihovny.  
  Nový systém zaručuje rychlé a přesné automatické nastavení požadované tloušťky řezu a zabraňuje tím chybám lidského faktoru při manuálním nastavení řezu. Výrazně šetří čas a zpřesňuje výrobu.

  Základní verze je osazena následujícím hydraulickým příslušenstvím:

  • Hydraulické upínání kmene – 2x
  • Výklopné úhlové opěrky – 5x
  • Výsuvný obraceč – 1x
  • Vyrovnávač konicity kmenes  pasivním válcem – 1x
  • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem – 1x

  V rámci jedinečného stavebnicového systému typové řady CTR je stroj vybaven mnoha úchytnými body hydraulického příslušenství. To umožňuje velkou variabilitu jeho umístění s ohledem na celkovou řeznou délku a specifikům zpracovávaného materiálu.

  Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a masivní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu.

  Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Centrální ovládací panel je umístěn stacionárně na základní pojezdové sekci. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho místa, včetně kompletního hydraulického příslušenství. Posuv do řezu a zpět, pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

  Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným, synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu.

  Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

  Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, vyvažovaným proti vibracím.

  Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje.

  Základem stroje jsou mimořádně stabilní pojezdové sekce s oboustranným, nastavitelným, ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Oboustranné vedení mostu na pojezdové sekci v kombinaci se silným motorem, umožňují plynulé a rychlé stahování i těžkých uříznutých kusů při používání Podavače uříznutého materiálu. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene.

  Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

  Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

 • Max. průměr kmene 1000 mm
  Max. šířka trámu (desky) 850 mm
  Max. zdvih pilového pásu 875 mm
  Min. výška řezu   30 mm
  Max. průchod ramenem 450 mm
  Řezná délka základní sekce 7,6 m
  Délka prodlužovací sekce 3 m
  Min. délka řezu 1,2 m
  Motor pilového pásu 15 (18,5) kW
  Motor pojezdu 1,5 kW
  Motor zdvihu 0,55 kW
  Motor hydraulického agregátu 5,5 kW
  Hydraulický olej ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
  Rozměry pilového pásu 5350 x 35 ÷ 40 x 0,9 ÷ 1,1 mm
  Váha základní verze 2580 kg
  Váha prodlužovací sekce   420 kg

  Minimální hodnota hlavního jističe:  hlavní motor 15,0 kW - 50 Amper  /  hlavní motor 18,5 kW - 63 Amper

 • ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

  • Hlavní motor 18,5 kW

   Silnější výkon motoru umožňuje větší rychlost řezu hlavně při zpracování velkých průměrů kmene.

  • Prodlužovací sekce 3 m

   3 metry – v základu obsahuje: 3x dosedací trámce, 1x úhlová opěrka

   Další úchytné body: 3x upínač materiálu

  • Předřez

   Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

  • Hydraulické napínání pilového pásu

   Slouží k napínání pilového pásu pomocí ruční hydraulické pumpy s přesnou indikací na ukazateli tlaku. Tlakový ventil zabraňuje přepětí pilového pásu. Umožňuje přesnější a pohodlnější napínání pilového pásu.

  • Ampérmetr

   Ukazuje na stupnici ampérmetru zatížení motoru pilového pásu při řezu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

  • Softstartér

   Elektronické zařízení umožňující plynulý rozběh hlavního motoru pilového pásu. Zabraňuje rázům v elektrické síti  a snižuje mechanické namáhání celého stroje. Jen pro variantu s motorem 11 kW.

  • Elektricky ovládaná lišta

   Umožňuje plynulé nastavování posuvné vodící lišty pilového pásu dle průřezu materiálu z centrálního ovládacího panelu.

  • Laser

   Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

  • Páka k navalení kmene

   Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

  • Regulace chlazení pilového pásu

   Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

  • Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

   Chladící systém se skládá z tlak. čerpadla umístěného v nádobě chladícího mé-dia, průtok. elektromagnetického ventilu a oboustrannými tryskami, které ostřikují pilový pás z horní i spodní strany. Oboustranné chlazení zabraňuje nežádoucímu pnutí v pilovém pásu a nalepování pryskyřice i ze spodní strany pilového pásu a tím napomáhá klidnějšímu chodu pásu, přesnějšímu řezu a větší životnosti.

  • Provedení ARCTIC

   Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do –40°C. Stroje jsou vybaveny ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování (LG 100, LG Automat). Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

  • Ruční pákový mazací lis

   Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

  • Plastické mazivo LV 2-3

   400 g kartušová náplň pro mazací lis.

  HYDRAULICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

  • Dvouramenný hydraulický nakladač kmene

   Dvouramenný nakladač umožňuje bezpečné a rychlé zvednutí kulatiny na ložnou plochu stroje. Základní rám stroje je po celé délce vybaven úchytnými body, které umožňují snadné přemístění jednotlivých nakladačů dle délky nakládaného mateiálu. Každý z nakladačů je samostatně ovládán, což umožňuje snadné zvedání i velmi kónických kmenů.

  • Přídavné rameno nakladače kmene

  • Výsuvné úhlové opěrky s upínači

   Komfortní náhrada standardních výklopných úhlových opěrek a upínačů. Výsuvné úhlové opěrky a výsuvné upínače, sada 4 + 2 kusy.

   Způsob vysouvání úhlových opěrek eliminuje nežádoucí pohyb řeziva.
   Oproti standardním upínačům umožňují hydraulické výsuvné upínače upínání řeziva s přítlakem k loži stroje.

  • Výsuvný obraceč

   Jeden kus je vždy v základní verzi stroje a představuje hlavní, nejdůležitější, vícefunkční sestavu z hydraulického příslušenství. Pohybuje se ve vertikální i horizontální ose na silných tvrdochromových tyčích pomocí dvojice samostatně ovládaných hydraulických válců. Slouží k upínání, otáčení a přisouvání řezaného materiálu k výklopným úhelníkům.

  • Dvouramenný řetězový obraceč

   Výkonný řetězový obraceč je vybaven dvěma výkyvnými, samostatně ovládanými rameny. Na nich jsou nasazeny řetězy, synchronizovaně poháněné hydromotorem, pomocí nichž dochází k snadnému otáčení řezaného materiálu. Při řezání dlouhých kmenů s jejich častým otáčením doporučujeme vybavit stroj dvojicí těchto obracečů, které výrazným způsobem zkrátí potřebné manipulační časy a tím zvyšují produktivitu stroje.

  • Vyrovnávač konicity kmene s pasivním válcem

   Slouží k přizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity, nebo k zvednutí celého kmene nad ložnou plochu pro snadnější manipulaci.

  • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem

   Slouží k prizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity nebo zvednutí celého kmene nad ložnou plochu a pomocí poháneného válce na vyrovnávaci kónicity horizontálního posuvu k jeho optimálnímu délkovému ustavení na loži stroje. Válec horizontálního posuvu je pohánen hydromotorem.

  • Upínání kmene

   Hydraulické upínače se automaticky centrují dle průřezu kmene nebo je možné je zaaretovat v požadované poloze. Slouží i k jednostrannému upínání materiálu proti úhlovým opěrkám. Všechny upínače se ovládají společně jedním ovladačem.

  • Podavač uříznutého materiálu

   Při zpětném pojezdu ramene pilového pásu po ukončení řezu je pomocí zarážek přisunut uříznutý materiál směrem k ovládacímu panelu a umožňuje velmi jednoduchý odběr materiálu nebo je materiál dále posouván na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

  • Skluzavka uříznutého materiálu hydraulická

   Pomocí hydrauliky je výškově nastavitelná dle roviny řezu. Slouží ke sklouznutí konce posouvaného materiálu na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

  SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

  • Vodící kladka pilového pásu VK 35

   Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 35 mm.

  • Vodící kladka pilového pásu VK 40

   Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 40 mm.

  • Plochý řemen oběžného kola GPK 1885