CTR 1300 H

pásová pila na dřevo

Nezávazná poptávka

Stroj: CTR 1300 H

Prosím vyplňte své kontaktní údaje. Budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.


Zrušit

Potvrzujeme přijetí nezávazné poptávky

Poptávaný stroj: CTR 1300 H

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Váš dotaz:
Cílová krajina:

V co nejbližší době se s Vámi spojíme na Vámi uvedených kontaktech.

Zpět na stránky
6500 x 60 x 1,0 ÷ 1,1 mm
∅ 1300
1000
920 x 920

Posuv do řezu a zpět – motorický
Výškové nastavování ramene – motorické

Ovládací panel – stacionární
Manipulace s kmenem – hydraulické

Pásová pila CTR 1300 H využívá technologii, která je standardem u pilových pásů větších rozměrů. Základem jsou bombírovaná kola, válcované pilové pásy 60 mm, pevné - kluzné vedení pilového pásu, kompenzátor tlaku, změna způsobu chlazení a s tím spojené škrabky a stěrky pilového pásu. Tato technologie je ideální ve spojení se stelitovými pilovými pásy, které v současné době postupně vytlačují v tomto segmentu z trhu konvenční pilové pásy z důvodu vysokého řezného výkonu. Širší stelitový pilový pás v kombinaci se silným motorem umožňuje vyšší rychlost řezu a tím i vyšší produktivitu stroje. Tímto spojením vznikl ve své kategorii vysoce produktivní stroj s bezkonkurenční cenou. Pro snadnější řízení procesu odměřování řeziva je standardně použit programovatelný dotykový displej.

Extrémně velké a robustní pojezdové sekce osazené velmi masivním hydraulickým příslušenstvím umožňují manipulaci s velmi těžkými kmeny až do průměru 1,3 metru, včetně nejtěžších exotických dřevin. Mohutné rameno pilového pásu je osazeno velkými oběžnými koly.

Obzvláště robustní konstrukce stroje a výkonného hydraulického příslušenství umožňuje nasazení i v těch nejtěžších provozních podmínkách, včetně nepřetržitých provozů. Bohaté hydraulické příslušenství snadno zvládá manipulaci i s velmi silnými a extrémně těžkými kmeny a výrazně zvyšuje produktivitu stroje a šetří náklady na pracovní sílu.

Základní verze je osazena následujícím hydraulickým příslušenstvím:

 • Hydraulické upínání kmene – 2x
 • Výsuvná úhlová opěrka – 3x
 • Výsuvný obraceč – 1x
 • Vyrovnávač konicity kmene s pasivním válcem – 1x
 • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem – 1x

V rámci jedinečného stavebnicového systému typové řady CTR je stroj vybaven mnoha úchytnými body hydraulického příslušenství. To umožňuje velkou variabilitu jeho umístění s ohledem na celkovou řeznou délku a specifikům zpracovávaného materiálu. Extrémně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech.

Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu. Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Centrální ovládací panel je umístěn stacionárně na základní pojezdové sekci. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho místa, včetně kompletního hydraulického příslušenství.

Posuv do řezu a zpět pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Oboustranně synchronizovaně poháněný a vedený most ramene pilového pásu na pojezdových sekcích zaručuje maximální stabilitu při řezu. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na mimořádně silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným, synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu.

Rameno je osazeno velkými oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, vyvažovaným proti vibracím. Pro plynulý rozběh hlavního motoru a snížení nárazů v elektrické síti je stroj vybaven výkonným softstartérem.

Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje. Pro snadnější a optimální napnutí pilového pásu je stroj vybaven hydraulickým napínáním.

Základem stroje jsou mimořádně stabilní pojezdové sekce s oboustranným, nastavitelným, ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají s velmi tvrdými provozními podmínkami. Oboustranně poháněné vedení mostu na pojezdových sekcích v kombinaci se silným motorem, umožňují plynulé a rychlé stahování i velmi těžkých uříznutých kusů při používání Podavače uříznutého materiálu. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene.

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech.

Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

Max. průměr kmene 1300 mm
Max. šířka trámu (desky) 1000 mm
Max. zdvih pilového pásu 1080 mm
Min. výška řezu     30 mm
Max. průchod ramenem   365 mm
Řezná délka základní sekce 6,6 m
Délka prodlužovací sekce 4 m
Min. délka řezu 2,4 m
Motor pilového pásu 22 (30) kW
Motor pojezdu 3 kW
Motor zdvihu 0,75 kW
Motor hydraulického agregátu 7,5 kW
Hydraulický olej ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
Rozměry pilového pásu 6500 x 60 x 1,0 ÷ 1,1 mm
Váha základní verze 3600 kg
Váha prodlužovací sekce   670 kg

Minimální hodnota hlavního jističe: hlavní motor 22 kW - 63 Amper

ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Hlavní motor 30 kW

  Silnější výkon motoru umožňuje větší rychlost řezu hlavně při zpracování velkých průměrů kmene.

 • Prodlužovací sekce 4 m

  4 metry – v základu obsahuje: 1x úhlová opěrka

  Prodlužovací sekce je vybavena mnoha úchytnými body pro instalaci hydraulického příslušenství. To poskytuje velkou variabilitu jeho umístění vzhledem ke zpracovávanému materiálu.

 • Předřez

  Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

 • Ampérmetr

  Ukazuje na stupnici ampérmetru zatížení motoru pilového pásu při řezu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

 • Laser

  Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

 • Páka k navalení kmene

  Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

 • Regulace chlazení pilového pásu

  Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

 • Provedení ARCTIC

  Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do –40°C. Stroje jsou vybaveny ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování (LG 100, LG Automat). Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

 • Ruční pákový mazací lis

  Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

 • Plastické mazivo LV 2-3

  400 g kartušová náplň pro mazací lis.

HYDRAULICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Dvouramenný hydraulický nakladač kmene

  Dvouramenný nakladač umožňuje bezpečné a rychlé zvednutí kulatiny na ložnou plochu stroje. Základní rám stroje je po celé délce vybaven úchytnými body, které umožňují snadné přemístění jednotlivých nakladačů dle délky nakládaného mateiálu. Každý z nakladačů je samostatně ovládán, což umožňuje snadné zvedání i velmi kónických kmenů.

 • Přídavné rameno nakladače kmene

 • Výsuvný obraceč

  Jeden kus je vždy v základní verzi stroje a představuje hlavní, nejdůležitější, vícefunkční sestavu z hydraulického příslušenství. Pohybuje se ve vertikální i horizontální ose na silných tvrdochromových tyčích pomocí dvojice samostatně ovládaných hydraulických válců. Slouží k upínání, otáčení a přisouvání řezaného materiálu k výklopným úhelníkům.

 • Dvouramenný řetězový obraceč

  Výkonný řetězový obraceč je vybaven dvěma výkyvnými, samostatně ovládanými rameny. Na nich jsou nasazeny řetězy, synchronizovaně poháněné hydromotorem, pomocí nichž dochází k snadnému otáčení řezaného materiálu. Při řezání dlouhých kmenů s jejich častým otáčením doporučujeme vybavit stroj dvojicí těchto obracečů, které výrazným způsobem zkrátí potřebné manipulační časy a tím zvyšují produktivitu stroje.

 • Vyrovnávač konicity kmene s pasivním válcem

  Slouží k přizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity, nebo k zvednutí celého kmene nad ložnou plochu pro snadnější manipulaci. Robustní otočný válec zaručuje jednoduché posouvání kmene.

 • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem

  Slouží k prizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity nebo zvednutí celého kmene nad ložnou plochu a pomocí poháneného válce na vyrovnávaci kónicity horizontálního posuvu k jeho optimálnímu délkovému ustavení na loži stroje. Válec horizontálního posuvu je pohánen hydromotorem.

 • Upínání kmene

  Hydraulické upínače se automaticky centrují dle průřezu kmene nebo je možné je zaaretovat v požadované poloze. Slouží i k jednostrannému upínání materiálu proti úhlovým opěrkám. Všechny upínače se ovládají společně jedním ovladačem.

 • Podavač uříznutého materiálu

  Při zpětném pojezdu ramene pilového pásu po ukončení řezu je pomocí zarážek přisunut uříznutý materiál směrem k ovládacímu panelu a umožňuje velmi jednoduchý odběr materiálu nebo je materiál dále posouván na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

 • Skluzavka uříznutého materiálu hydraulická

  Pomocí hydrauliky je výškově nastavitelná dle roviny řezu. Slouží ke sklouznutí konce posouvaného materiálu na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

 • Posuv do řezu a zpět – motorický
  Výškové nastavování ramene – motorické

  Ovládací panel – stacionární
  Manipulace s kmenem – hydraulické

  Pásová pila CTR 1300 H využívá technologii, která je standardem u pilových pásů větších rozměrů. Základem jsou bombírovaná kola, válcované pilové pásy 60 mm, pevné - kluzné vedení pilového pásu, kompenzátor tlaku, změna způsobu chlazení a s tím spojené škrabky a stěrky pilového pásu. Tato technologie je ideální ve spojení se stelitovými pilovými pásy, které v současné době postupně vytlačují v tomto segmentu z trhu konvenční pilové pásy z důvodu vysokého řezného výkonu. Širší stelitový pilový pás v kombinaci se silným motorem umožňuje vyšší rychlost řezu a tím i vyšší produktivitu stroje. Tímto spojením vznikl ve své kategorii vysoce produktivní stroj s bezkonkurenční cenou. Pro snadnější řízení procesu odměřování řeziva je standardně použit programovatelný dotykový displej.

  Extrémně velké a robustní pojezdové sekce osazené velmi masivním hydraulickým příslušenstvím umožňují manipulaci s velmi těžkými kmeny až do průměru 1,3 metru, včetně nejtěžších exotických dřevin. Mohutné rameno pilového pásu je osazeno velkými oběžnými koly.

  Obzvláště robustní konstrukce stroje a výkonného hydraulického příslušenství umožňuje nasazení i v těch nejtěžších provozních podmínkách, včetně nepřetržitých provozů. Bohaté hydraulické příslušenství snadno zvládá manipulaci i s velmi silnými a extrémně těžkými kmeny a výrazně zvyšuje produktivitu stroje a šetří náklady na pracovní sílu.

  Základní verze je osazena následujícím hydraulickým příslušenstvím:

  • Hydraulické upínání kmene – 2x
  • Výsuvná úhlová opěrka – 3x
  • Výsuvný obraceč – 1x
  • Vyrovnávač konicity kmene s pasivním válcem – 1x
  • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem – 1x

  V rámci jedinečného stavebnicového systému typové řady CTR je stroj vybaven mnoha úchytnými body hydraulického příslušenství. To umožňuje velkou variabilitu jeho umístění s ohledem na celkovou řeznou délku a specifikům zpracovávaného materiálu. Extrémně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech.

  Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu. Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Centrální ovládací panel je umístěn stacionárně na základní pojezdové sekci. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho místa, včetně kompletního hydraulického příslušenství.

  Posuv do řezu a zpět pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Oboustranně synchronizovaně poháněný a vedený most ramene pilového pásu na pojezdových sekcích zaručuje maximální stabilitu při řezu. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

  Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na mimořádně silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným, synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu.

  Rameno je osazeno velkými oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, vyvažovaným proti vibracím. Pro plynulý rozběh hlavního motoru a snížení nárazů v elektrické síti je stroj vybaven výkonným softstartérem.

  Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje. Pro snadnější a optimální napnutí pilového pásu je stroj vybaven hydraulickým napínáním.

  Základem stroje jsou mimořádně stabilní pojezdové sekce s oboustranným, nastavitelným, ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají s velmi tvrdými provozními podmínkami. Oboustranně poháněné vedení mostu na pojezdových sekcích v kombinaci se silným motorem, umožňují plynulé a rychlé stahování i velmi těžkých uříznutých kusů při používání Podavače uříznutého materiálu. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene.

  Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech.

  Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

  Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

 • Max. průměr kmene 1300 mm
  Max. šířka trámu (desky) 1000 mm
  Max. zdvih pilového pásu 1080 mm
  Min. výška řezu     30 mm
  Max. průchod ramenem   365 mm
  Řezná délka základní sekce 6,6 m
  Délka prodlužovací sekce 4 m
  Min. délka řezu 2,4 m
  Motor pilového pásu 22 (30) kW
  Motor pojezdu 3 kW
  Motor zdvihu 0,75 kW
  Motor hydraulického agregátu 7,5 kW
  Hydraulický olej ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
  Rozměry pilového pásu 6500 x 60 x 1,0 ÷ 1,1 mm
  Váha základní verze 3600 kg
  Váha prodlužovací sekce   670 kg

  Minimální hodnota hlavního jističe: hlavní motor 22 kW - 63 Amper

 • ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

  • Hlavní motor 30 kW

   Silnější výkon motoru umožňuje větší rychlost řezu hlavně při zpracování velkých průměrů kmene.

  • Prodlužovací sekce 4 m

   4 metry – v základu obsahuje: 1x úhlová opěrka

   Prodlužovací sekce je vybavena mnoha úchytnými body pro instalaci hydraulického příslušenství. To poskytuje velkou variabilitu jeho umístění vzhledem ke zpracovávanému materiálu.

  • Předřez

   Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

  • Ampérmetr

   Ukazuje na stupnici ampérmetru zatížení motoru pilového pásu při řezu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

  • Laser

   Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

  • Páka k navalení kmene

   Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

  • Regulace chlazení pilového pásu

   Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

  • Provedení ARCTIC

   Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do –40°C. Stroje jsou vybaveny ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování (LG 100, LG Automat). Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile CTR 800 H, 950 H, 1000 H, 1300 H je mrazuvzdorný hydraulický olej.

  • Ruční pákový mazací lis

   Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

  • Plastické mazivo LV 2-3

   400 g kartušová náplň pro mazací lis.

  HYDRAULICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

  • Dvouramenný hydraulický nakladač kmene

   Dvouramenný nakladač umožňuje bezpečné a rychlé zvednutí kulatiny na ložnou plochu stroje. Základní rám stroje je po celé délce vybaven úchytnými body, které umožňují snadné přemístění jednotlivých nakladačů dle délky nakládaného mateiálu. Každý z nakladačů je samostatně ovládán, což umožňuje snadné zvedání i velmi kónických kmenů.

  • Přídavné rameno nakladače kmene

  • Výsuvný obraceč

   Jeden kus je vždy v základní verzi stroje a představuje hlavní, nejdůležitější, vícefunkční sestavu z hydraulického příslušenství. Pohybuje se ve vertikální i horizontální ose na silných tvrdochromových tyčích pomocí dvojice samostatně ovládaných hydraulických válců. Slouží k upínání, otáčení a přisouvání řezaného materiálu k výklopným úhelníkům.

  • Dvouramenný řetězový obraceč

   Výkonný řetězový obraceč je vybaven dvěma výkyvnými, samostatně ovládanými rameny. Na nich jsou nasazeny řetězy, synchronizovaně poháněné hydromotorem, pomocí nichž dochází k snadnému otáčení řezaného materiálu. Při řezání dlouhých kmenů s jejich častým otáčením doporučujeme vybavit stroj dvojicí těchto obracečů, které výrazným způsobem zkrátí potřebné manipulační časy a tím zvyšují produktivitu stroje.

  • Vyrovnávač konicity kmene s pasivním válcem

   Slouží k přizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity, nebo k zvednutí celého kmene nad ložnou plochu pro snadnější manipulaci. Robustní otočný válec zaručuje jednoduché posouvání kmene.

  • Vyrovnávač konicity kmene s poháněným válcem

   Slouží k prizvednutí osy kmene do vodorovné polohy dle jeho konicity nebo zvednutí celého kmene nad ložnou plochu a pomocí poháneného válce na vyrovnávaci kónicity horizontálního posuvu k jeho optimálnímu délkovému ustavení na loži stroje. Válec horizontálního posuvu je pohánen hydromotorem.

  • Upínání kmene

   Hydraulické upínače se automaticky centrují dle průřezu kmene nebo je možné je zaaretovat v požadované poloze. Slouží i k jednostrannému upínání materiálu proti úhlovým opěrkám. Všechny upínače se ovládají společně jedním ovladačem.

  • Podavač uříznutého materiálu

   Při zpětném pojezdu ramene pilového pásu po ukončení řezu je pomocí zarážek přisunut uříznutý materiál směrem k ovládacímu panelu a umožňuje velmi jednoduchý odběr materiálu nebo je materiál dále posouván na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.

  • Skluzavka uříznutého materiálu hydraulická

   Pomocí hydrauliky je výškově nastavitelná dle roviny řezu. Slouží ke sklouznutí konce posouvaného materiálu na navazující pásové nebo válečkové dopravníky.