CTR 800 S

pásová pila na dřevo

Nezávazná poptávka

Stroj: CTR 800 S

Prosím vyplňte své kontaktní údaje. Budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.


Zrušit

Potvrzujeme přijetí nezávazné poptávky

Poptávaný stroj: CTR 800 S

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Váš dotaz:
Cílová krajina:

V co nejbližší době se s Vámi spojíme na Vámi uvedených kontaktech.

Zpět na stránky
4920 x 35-40 x 0,9-1,1 mm
∅ 830
750
690 x 675

Posuv do řezu a zpět - motorický
Výškové nastavování ramene - motorické
Ovládací panel - stacionární
Manipulace s kmenem - ruční

Univerzální kmenová pásová pila, která maximálním řezným průměrem 83 cm vyhovuje většině řezaného materiálu.

Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a robustní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu.

Posuv do řezu a zpět zajišťuje pomocí řetězového převodu elektromotor se šnekovou převodovkou, řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Koncové, dojezdové polohy jsou proti nárazu zabezpečeny automatickým zpomalením a zastavením.  U tohoto typu je centrální ovládací panel umístěn stacionárně na začátku základní pojezdové sekce. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho obslužného místa.

Stroj je v základní verzi osazen výkonným motorem 7,5 kW. Pro vyšší výkon, například při řezání přesílené kulatiny nebo velmi tvrdých materiálů, speciálně ve spojení se stelitovanými pásy je možnost použití motoru 11 nebo 15 kW.   

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou.

Na barevném dotykovém displeji se jednoduše nastaví požadovaná tloušťka řezu s možností nastavení potřebného prořezu materiálu. Pohyb ramene řízený pomocí frekvenčního měniče se zpomalením v koncových polohách, zaručuje přesné automatické najetí na požadované hodnoty. Jednoduché intuitivní ovládání na barevném dotykovém displeji ovládaném novou generací operačního systému umožňuje volbu mezi čtyřmi programovacími řeznými režimy. Je možné nastavit opakování konstantní, nebo variabilní tloušťky řeziva. Také je možné volit mezi dvěma způsoby automatického vyjetí ramene po provedení řezu, a to na fixní výšku, nebo o poslední míru. 

Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, ve které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím.

Systém napínacího kola se pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje.

Základem stroje jsou stabilní pojezdové sekce s ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou u osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene a nastavitelnými výklopnými úhelníky a upínači kmene.

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu, zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

K této pile je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Je tedy možné přizpůsobit stroj přesně dle potřeb zákazníka.

Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

Max. průměr kmene 830 mm
Max. šířka trámu (desky) 750 mm
Max. zdvih pilového pásu 685 mm
Min. výška řezu   25 mm
Max. průchod ramenem 450 mm
Řezná délka základní sekce 1,8 m
Délka prodlužovací sekce 3 m
Min. délka řezu 1 m
Motor pilového pásu 7,5 (11, 15) kW
Motor pojezdu 0,55 kW
Motor zdvihu 0,55 kW
Rozměry pilového pásu 4920 x 35÷40 x 0,9÷1,1 mm
Hmotnost základní verze 760 kg
Hmotnost prodlužovací sekce 131 kg

Minimální hodnota hlavního jističe: 7,5 kW - 32 Amper; 11 kW - 40 Amper; 15 kW - 50 Amper

ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Prodlužovací sekce 3 m

  V základu obsahuje: 3x dosedací trámce, 2x výklopná úhlová opěrka

 • Hlavní motor 11 kW

  Pro vyšší výkon nebo například při řezání přesílené kulatiny nebo velmi tvrdých materiálů, speciálně ve spojení se stelitovými pásy je doporučeno použití motoru 11 kW. 

 • Hlavní motor 15 kW

  Pro vyšší výkon nebo například při řezání přesílené kulatiny nebo velmi tvrdých materiálů, speciálně ve spojení se stelitovými pásy je doporučeno použití motoru 15 kW. 

 • Předřez

  Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

 • Hydraulické napínání pilového pásu

  Slouží k napínání pilového pásu pomocí ruční hydraulické pumpy s přesnou indikací na ukazateli tlaku. Umožňuje přesnější a pohodlnější napínání pilového pásu.

 • Ampérmetr - indikátor zatížení pilového pásu

  Stupnice ampérmetru zobrazuje zatížení motoru pilového pásu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

 • Laserové zaměřování

  Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

 • Softstartér - plynulý rozběh motoru

  Elektronické zařízení umožňující plynulý rozběh hlavního motoru pilového pásu. Zabraňuje rázům v elektrické síti  a snižuje mechanické namáhání celého stroje.

 • Elektricky ovládaná lišta

  Umožňuje plynulé nastavování posuvné vodící lišty pilového pásu dle průřezu materiálu z centrálního ovládacího panelu.

 • Páka k navalení kmene

  Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

 • Upínací sestava

  Skládá se z lišty, předního a zadního upínače.

 • Dráha navalení kmene

  Umožňuje jednoduché a díky systému sklopných zarážek i bezpečné navalení kmene na rám stroje.

 • START/STOP chlazení pilového pásu

  Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

 • START/STOP tlakové chlazení pilového pásu

  Chladící systém se skládá z tlakového čerpadla umístěného v nádobě chladícího média, průtokového elektromagnetického ventilu a oboustrannými tryskami, které ostřikují pilový pás z horní i spodní strany. Oboustranné chlazení zabraňuje nežádoucímu pnutí v pilovém pásu a nalepování pryskyřice i ze spodní strany pilového pásu a tím napomáhá klidnějšímu chodu pásu, přesnějšímu řezu a větší životnosti. Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

 • ARCTIC

  Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do - 40°C. Stroj je vybaven ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování polohy pilového pásu. Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile je mrazuvzdorný hydraulický olej.

 • LED osvětlení

  Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí dvou vykonných LED pásů instalovaných na pohyblivém mostu.

 • Mazací lis

  Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

 • Plastické mazivo LV 2-3

  400 g kartušová náplň pro mazací lis.

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

 • Vodící kladka pilového pásu VK 35

  Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 35 mm.

 • Vodící kladka pilového pásu VK 40

  Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 40 mm.

 • Plochý řemen oběžného kola GPK 1885

 • Posuv do řezu a zpět - motorický
  Výškové nastavování ramene - motorické
  Ovládací panel - stacionární
  Manipulace s kmenem - ruční

  Univerzální kmenová pásová pila, která maximálním řezným průměrem 83 cm vyhovuje většině řezaného materiálu.

  Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a robustní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu.

  Posuv do řezu a zpět zajišťuje pomocí řetězového převodu elektromotor se šnekovou převodovkou, řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Koncové, dojezdové polohy jsou proti nárazu zabezpečeny automatickým zpomalením a zastavením.  U tohoto typu je centrální ovládací panel umístěn stacionárně na začátku základní pojezdové sekce. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho obslužného místa.

  Stroj je v základní verzi osazen výkonným motorem 7,5 kW. Pro vyšší výkon, například při řezání přesílené kulatiny nebo velmi tvrdých materiálů, speciálně ve spojení se stelitovanými pásy je možnost použití motoru 11 nebo 15 kW.   

  Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou.

  Na barevném dotykovém displeji se jednoduše nastaví požadovaná tloušťka řezu s možností nastavení potřebného prořezu materiálu. Pohyb ramene řízený pomocí frekvenčního měniče se zpomalením v koncových polohách, zaručuje přesné automatické najetí na požadované hodnoty. Jednoduché intuitivní ovládání na barevném dotykovém displeji ovládaném novou generací operačního systému umožňuje volbu mezi čtyřmi programovacími řeznými režimy. Je možné nastavit opakování konstantní, nebo variabilní tloušťky řeziva. Také je možné volit mezi dvěma způsoby automatického vyjetí ramene po provedení řezu, a to na fixní výšku, nebo o poslední míru. 

  Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, ve které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

  Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím.

  Systém napínacího kola se pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje.

  Základem stroje jsou stabilní pojezdové sekce s ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou u osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene a nastavitelnými výklopnými úhelníky a upínači kmene.

  Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu, zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

  K této pile je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Je tedy možné přizpůsobit stroj přesně dle potřeb zákazníka.

  Všechny fotografie mají pouze ilustrativní charakter. Skutečné provedení produktu se může lišit v důsledku neustálého vylepšování.

 • Max. průměr kmene 830 mm
  Max. šířka trámu (desky) 750 mm
  Max. zdvih pilového pásu 685 mm
  Min. výška řezu   25 mm
  Max. průchod ramenem 450 mm
  Řezná délka základní sekce 1,8 m
  Délka prodlužovací sekce 3 m
  Min. délka řezu 1 m
  Motor pilového pásu 7,5 (11, 15) kW
  Motor pojezdu 0,55 kW
  Motor zdvihu 0,55 kW
  Rozměry pilového pásu 4920 x 35÷40 x 0,9÷1,1 mm
  Hmotnost základní verze 760 kg
  Hmotnost prodlužovací sekce 131 kg

  Minimální hodnota hlavního jističe: 7,5 kW - 32 Amper; 11 kW - 40 Amper; 15 kW - 50 Amper

 • ZVLÁŠTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

  • Prodlužovací sekce 3 m

   V základu obsahuje: 3x dosedací trámce, 2x výklopná úhlová opěrka

  • Hlavní motor 11 kW

   Pro vyšší výkon nebo například při řezání přesílené kulatiny nebo velmi tvrdých materiálů, speciálně ve spojení se stelitovými pásy je doporučeno použití motoru 11 kW. 

  • Hlavní motor 15 kW

   Pro vyšší výkon nebo například při řezání přesílené kulatiny nebo velmi tvrdých materiálů, speciálně ve spojení se stelitovými pásy je doporučeno použití motoru 15 kW. 

  • Předřez

   Pomocí předřezového kotouče s SK-plátky jsou odstraňovány nečistoty z kmene v dráze, kde vniká pilový pás do materiálu a tím se zabraňuje rychlému otupení pilových pásů. Omezuje časté výměny pilových pásů a zvyšuje jejich životnost i celkovou produktivitu stroje. Předřezový kotouč pracuje cca 30 cm před pilovým pásem – je třeba vzít v úvahu při volbě celkové délky řezu a počtu prodlužovacích sekcí.

  • Hydraulické napínání pilového pásu

   Slouží k napínání pilového pásu pomocí ruční hydraulické pumpy s přesnou indikací na ukazateli tlaku. Umožňuje přesnější a pohodlnější napínání pilového pásu.

  • Ampérmetr - indikátor zatížení pilového pásu

   Stupnice ampérmetru zobrazuje zatížení motoru pilového pásu. Slouží k orientaci při volbě rychlosti posuvu do řezu a indikuje otupení pilového pásu. Včasná výměna pilového pásu zvyšuje jeho životnost a zlepšuje kvalitu řezu.

  • Laserové zaměřování

   Laserové zaměřování je velmi praktický pomocník pro osové vyrovnání kmene před vlastním řezáním. Budoucí místo řezu zobrazuje ryska kopírující dráhu pilového pásu.

  • Softstartér - plynulý rozběh motoru

   Elektronické zařízení umožňující plynulý rozběh hlavního motoru pilového pásu. Zabraňuje rázům v elektrické síti  a snižuje mechanické namáhání celého stroje.

  • Elektricky ovládaná lišta

   Umožňuje plynulé nastavování posuvné vodící lišty pilového pásu dle průřezu materiálu z centrálního ovládacího panelu.

  • Páka k navalení kmene

   Slouží jako pomůcka pro manipulaci s kmeny a otáčení kmene na rámu stroje.

  • Upínací sestava

   Skládá se z lišty, předního a zadního upínače.

  • Dráha navalení kmene

   Umožňuje jednoduché a díky systému sklopných zarážek i bezpečné navalení kmene na rám stroje.

  • START/STOP chlazení pilového pásu

   Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

  • START/STOP tlakové chlazení pilového pásu

   Chladící systém se skládá z tlakového čerpadla umístěného v nádobě chladícího média, průtokového elektromagnetického ventilu a oboustrannými tryskami, které ostřikují pilový pás z horní i spodní strany. Oboustranné chlazení zabraňuje nežádoucímu pnutí v pilovém pásu a nalepování pryskyřice i ze spodní strany pilového pásu a tím napomáhá klidnějšímu chodu pásu, přesnějšímu řezu a větší životnosti. Systém chlazení je navíc osazen průtokovým elektromagnetickým ventilem, který se automaticky otevře při spuštění pilového pásu. Při zastavení pilového pásu se ventil uzavře. Výrazně šetří spotřebu chladícího média a zároveň čas potřebný k jeho doplňování.

  • ARCTIC

   Provedení strojů pro extrémně nízké provozní teploty do - 40°C. Stroj je vybaven ohřevem elektrosoučástek v elektrorozvaděči, v ovládacím panelu a v digitálním odměřování polohy pilového pásu. Automatická regulace ohřevu pomocí termostatu. Mrazuvzdorné mazivo. V pásové pile je mrazuvzdorný hydraulický olej.

  • LED osvětlení

   Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí dvou vykonných LED pásů instalovaných na pohyblivém mostu.

  • Mazací lis

   Slouží k pravidelné údržbě stroje dle mazacího plánu. Mazací lis v kovovém provedení pro kartuše 400 g. Vybavený ohebnou tlakovou hadičkou.

  • Plastické mazivo LV 2-3

   400 g kartušová náplň pro mazací lis.

  SPOTŘEBNÍ MATERIÁL

  • Vodící kladka pilového pásu VK 35

   Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 35 mm.

  • Vodící kladka pilového pásu VK 40

   Kalená broušená kladka, ložiska, hřídel pro pilový pás šířky 40 mm.

  • Plochý řemen oběžného kola GPK 1885