Dynamic 3.0

Pásová pila na kov - CNC automat

Nezávazná poptávka

Stroj: Dynamic 3.0

Prosím vyplňte své kontaktní údaje. Budeme Vás kontaktovat v co nejbližší době.


Zrušit

Potvrzujeme přijetí nezávazné poptávky

Poptávaný stroj: Dynamic 3.0

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Váš dotaz:
Cílová krajina:

V co nejbližší době se s Vámi spojíme na Vámi uvedených kontaktech.

Zpět na stránky
3150 x 27 x 0,9

Uživatelsky komfortní, cenově dostupná, přesto maximálně výkonná, přesná a robustní. Plně automatizovaná pásová pila s CNC řízením nachází všeobecné uplatnění při sériovém dělení. Stroj je vybaven proporcionálně řízeným hydraulickým posuvem materiálu. Stroj je možné ovládat v plně automatickém, poloautomatickém nebo ručním režimu. Při nastavení do ručního režimu jsou ovládány všechny funkce stroje odděleně. Maximální délka jednorázového podání je 500 mm. Plynulé manuální nastavení úhlu řezu v rozsahu 90° - 45°. Možnost dělení materiálu pod úhlem i v automatickém režimu. Hydraulicky ovládaný robustní podávací svěrák se pohybuje na tvrdochromových tyčích. Vysokou přesnost odměřování zaručuje lineární měřící systém. Vysoká rychlost podání řízená proporcionální technikou, CNC řízený proces zrychlení a zpomalení umožňuje dosažení přesnosti podání 0,1 mm. Plynulé zpomalení v koncových polohách také zamezuje proklouznutí u těžkých materiálů. 

Centrální ovládací panel s velkým barevným dotykovým displejem (7,5") zaručuje velmi jednoduché ovládaní stroje pomocí vlastního operačního systému. Zadává se pouze požadovaná délka a počet kusů. Upínání materiálu a posuv ramene pilového pásu do řezu a zpět do požadované polohy dle průřezu materiálu, jsou také ovládány hydraulicky. Regulace tlaku podávacího i pevného svěráku ve standardní výbavě. K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí frekvenčního měniče v rozsahu 15-90 m/min., což výrazně přispívá i k přesnosti řezu a životnosti pilových pásů. 

Základem maximální přesnosti podávání materiálu je robustní provedení stroje se všemi hlavními díly v šedé litině a masivní konstrukce podávacího systému. Provedení podstavce a celková masivní konstrukce zaručují mimořádnou stabilitu stroje i při řezání těžkých obrobků. Podstavec je vybaven velkou vyjímatelnou nádobou na třísky a umožňuje instalaci šnekového dopravníku třísek. Průmyslový pilový pás 27 x 0,9 mm je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje průmyslové dělení široké škály materiálů, včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Nejmodernější koncepce odlitku ramene s dutinami je osazena oběžnými koly s optimálně nadimenzovaným průměrem. Větší průměr kol zajišťuje menší ohybové namáhání pilového pásu. To vše zaručuje mimořádnou tuhost celého systému, dlouhodobou životnost pilových pásů a maximálně přesný řez. V dutých částech ramene jsou ukryty všechny rozvody elektroinstalace a chladící kapaliny, a tím jsou chráněny proti poškození. Nový koncept ramene přináší také velké zjednodušení při výměně pilového pásu nebo při čistění vnitřku ramene, kdy se zadní kryt ramene jednoduše vyklopí na pantech a zůstane zaaretovaný v horní poloze.

Kromě vytvoření zcela nového designu ramene došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje. Jako příslušenství je možné použití čistícího kartáčku pilového pásu, synchronně poháněného z hnacího kola. Snadné intuitivní ovládání pomocí ergonomicky umístěných ovládacích prvků na samostatně stojícím centrálním ovládacím panelu. Velmi robustní konstrukce stroje, tvořená odlitky v šedé litině, zaručuje bezpečné pohlcování vibrací. Moderní koncepce ramene pilového pásu umožňuje velké řezné rozsahy při kolmých řezech i při dělení pod úhlem. Optimální průměr oběžných kol a precizní třístranné tvrdokovové vedení zaručují dlouhodobou životnost pilového pásu a přesnost řezu. Naddimenzované uložení oběžných kol, systému napínacího kola a všech rotačních částí zvyšuje dlouhodobou životnost stroje. Tichý a bezúdržbový pohon pilového pásu je zajištěn průmyslovým elektromotorem se šnekovou převodovkou. Při přetržení pilového pásu se stroj automaticky vypne. Ke stroji je zapojen kompletní chladící systém s výkonným čerpadlem a možností samostatné regulace průtoku na obou vodících kostkách a dalším nastavitelném vývodu. Vana emulze s výkonným čerpadlem je umístěna v podstavci stroje. 

90° +45°
300 240
285 220
300 x 220 235 x 150

Hlavní motor 400 V, 50 Hz, 2,2 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Rychlost posuvu materiálu 1,8 / 4,2 / 6,6 m/min.
Rychlost pásu 15-90 m/min.
Pracovní výška svěráku 870 mm
Olej v hydraulickém systému cca 26 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
Nádrž chladící kapaliny cca 35 l
Rozměry stroje (min.) 1910 x 1910 x 1520 mm
Rozměry stroje (max.) 2480 x 2300 x 1950 mm
Hmotnost stroje 940 kg

 • Frekvenční měnič - Standardní vybavení

  Umožňuje plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozmezí 15–90 m/min. a tím nastavení optimálních řezných podmínek pro daný materiál.

 • Hydraulické přítlačné zařízení

  Slouží k upnutí materiálu při dělení ve svazku.. Zabezpečuje spolehlivé upnutí pomocí hydraulicky ovládaných vertikálních přítlaků, pracujících v cyklu s celým strojem. Je instalováno na pevném i podávacím svěráku.

 • Skluzavka materiálu

  Plynule navazuje na těleso svěráku za řezem a umožňuje snadné sklouznutí uříznutých kusů do bedny při dělení větších sérií. Konstrukce skluzavky ze 2 kusů zamezuje odtékání chladící kapaliny mimo stroj.

 • Halogenová lampa

  Zaručuje kvalitní osvětlení pracovní-ho prostoru stroje. Neocenitelným pomocníkem hlavně při nedostatečném osvětlení na pracovišti.

 • Mlhové mazání

  Vytváří olejovou mlhu, která je vstřikována do oblasti řezu. Nahrazuje použití klasické chladící emulze, zvláště při dělení profilových materiálů, kde může docházet k únikům kapaliny mimo stroj. Možnost použití i ekologických olejů.

 • Laserové zaměřování

  Kvalitní průmyslový laser zobrazuje dráhu řezu na děleném materiálu. Výrazně usnadňuje, zrychluje a zpřesňuje nastavení požadované délky materiálu.

 • Poháněný kartáček

  Ocelový okružní kartáček, synchronně poháněný z hnacího kola. Slouží k odstraňování třísek z pilového pásu za řezem.

 • Regulace přítlaku

  Hydraulicky ovládaná jednostranná automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu v závislosti na odporu řezaného materiálu. Výrazným způsobem zkracuje dobu řezu a prodlužuje životnost pilového pásu.

 • Šnekový dopravník třísek

  Zabezpečuje plynulý odvod třísek mimo stroj. Zkracuje tím časy potřebné k čistění stroje, hlavně při sériovém dělení plných materiálů, kde vzniká velké množství třísek.

 • Ukazatel napnutí pilového pásu

  Umožňuje přesné napnutí pilového pásu na požadovanou hodnotu dle tlakoměru a jeho kontrolu během provozu stroje. Optimální napnutí pilového pásu je zásadní pro životnost pilového pásu i kvalitu řezu.

 • Oplachovací pistole

  Slouží k čištění pracovního prostoru stroje.

 • Kontejner na třísky

  Pro snadnou manipulaci je kontejner opatřený kolečky a výklopným zásobníkem na třísky.

 • Separátor třísek

  Pozinkovaná, jemně perforovaná nádoba sloužící pro efektivní sběr pilin, které prošly sítkem v podstavci. Tato nádoba je při zaplnění snadno vyjímatelná a lehce se dá očistit mimo stroj.

 • Magnetický separátor třísek

  Pro obzvlášť jemné třísky, které prošly sítky v pile, slouží vysoce efektivní magnetický separátor. Šetří čas čištění a rozebírání chladící cesty a prodlužuje životnost chladící emulze. Toto zařízení je snadno vyjímatelné a lehce se dá očistit mimo stroj pouhým vysunutím magnetických tyčí z pouzdra.

Výměna pilového pásu

 • Uživatelsky komfortní, cenově dostupná, přesto maximálně výkonná, přesná a robustní. Plně automatizovaná pásová pila s CNC řízením nachází všeobecné uplatnění při sériovém dělení. Stroj je vybaven proporcionálně řízeným hydraulickým posuvem materiálu. Stroj je možné ovládat v plně automatickém, poloautomatickém nebo ručním režimu. Při nastavení do ručního režimu jsou ovládány všechny funkce stroje odděleně. Maximální délka jednorázového podání je 500 mm. Plynulé manuální nastavení úhlu řezu v rozsahu 90° - 45°. Možnost dělení materiálu pod úhlem i v automatickém režimu. Hydraulicky ovládaný robustní podávací svěrák se pohybuje na tvrdochromových tyčích. Vysokou přesnost odměřování zaručuje lineární měřící systém. Vysoká rychlost podání řízená proporcionální technikou, CNC řízený proces zrychlení a zpomalení umožňuje dosažení přesnosti podání 0,1 mm. Plynulé zpomalení v koncových polohách také zamezuje proklouznutí u těžkých materiálů. 

  Centrální ovládací panel s velkým barevným dotykovým displejem (7,5") zaručuje velmi jednoduché ovládaní stroje pomocí vlastního operačního systému. Zadává se pouze požadovaná délka a počet kusů. Upínání materiálu a posuv ramene pilového pásu do řezu a zpět do požadované polohy dle průřezu materiálu, jsou také ovládány hydraulicky. Regulace tlaku podávacího i pevného svěráku ve standardní výbavě. K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí frekvenčního měniče v rozsahu 15-90 m/min., což výrazně přispívá i k přesnosti řezu a životnosti pilových pásů. 

  Základem maximální přesnosti podávání materiálu je robustní provedení stroje se všemi hlavními díly v šedé litině a masivní konstrukce podávacího systému. Provedení podstavce a celková masivní konstrukce zaručují mimořádnou stabilitu stroje i při řezání těžkých obrobků. Podstavec je vybaven velkou vyjímatelnou nádobou na třísky a umožňuje instalaci šnekového dopravníku třísek. Průmyslový pilový pás 27 x 0,9 mm je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje průmyslové dělení široké škály materiálů, včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Nejmodernější koncepce odlitku ramene s dutinami je osazena oběžnými koly s optimálně nadimenzovaným průměrem. Větší průměr kol zajišťuje menší ohybové namáhání pilového pásu. To vše zaručuje mimořádnou tuhost celého systému, dlouhodobou životnost pilových pásů a maximálně přesný řez. V dutých částech ramene jsou ukryty všechny rozvody elektroinstalace a chladící kapaliny, a tím jsou chráněny proti poškození. Nový koncept ramene přináší také velké zjednodušení při výměně pilového pásu nebo při čistění vnitřku ramene, kdy se zadní kryt ramene jednoduše vyklopí na pantech a zůstane zaaretovaný v horní poloze.

  Kromě vytvoření zcela nového designu ramene došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje. Jako příslušenství je možné použití čistícího kartáčku pilového pásu, synchronně poháněného z hnacího kola. Snadné intuitivní ovládání pomocí ergonomicky umístěných ovládacích prvků na samostatně stojícím centrálním ovládacím panelu. Velmi robustní konstrukce stroje, tvořená odlitky v šedé litině, zaručuje bezpečné pohlcování vibrací. Moderní koncepce ramene pilového pásu umožňuje velké řezné rozsahy při kolmých řezech i při dělení pod úhlem. Optimální průměr oběžných kol a precizní třístranné tvrdokovové vedení zaručují dlouhodobou životnost pilového pásu a přesnost řezu. Naddimenzované uložení oběžných kol, systému napínacího kola a všech rotačních částí zvyšuje dlouhodobou životnost stroje. Tichý a bezúdržbový pohon pilového pásu je zajištěn průmyslovým elektromotorem se šnekovou převodovkou. Při přetržení pilového pásu se stroj automaticky vypne. Ke stroji je zapojen kompletní chladící systém s výkonným čerpadlem a možností samostatné regulace průtoku na obou vodících kostkách a dalším nastavitelném vývodu. Vana emulze s výkonným čerpadlem je umístěna v podstavci stroje. 

 • 90° +45°
  300 240
  285 220
  300 x 220 235 x 150

  Hlavní motor 400 V, 50 Hz, 2,2 kW
  Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
  Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
  Rychlost posuvu materiálu 1,8 / 4,2 / 6,6 m/min.
  Rychlost pásu 15-90 m/min.
  Pracovní výška svěráku 870 mm
  Olej v hydraulickém systému cca 26 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP
  Nádrž chladící kapaliny cca 35 l
  Rozměry stroje (min.) 1910 x 1910 x 1520 mm
  Rozměry stroje (max.) 2480 x 2300 x 1950 mm
  Hmotnost stroje 940 kg
  • Frekvenční měnič - Standardní vybavení

   Umožňuje plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozmezí 15–90 m/min. a tím nastavení optimálních řezných podmínek pro daný materiál.

  • Hydraulické přítlačné zařízení

   Slouží k upnutí materiálu při dělení ve svazku.. Zabezpečuje spolehlivé upnutí pomocí hydraulicky ovládaných vertikálních přítlaků, pracujících v cyklu s celým strojem. Je instalováno na pevném i podávacím svěráku.

  • Skluzavka materiálu

   Plynule navazuje na těleso svěráku za řezem a umožňuje snadné sklouznutí uříznutých kusů do bedny při dělení větších sérií. Konstrukce skluzavky ze 2 kusů zamezuje odtékání chladící kapaliny mimo stroj.

  • Halogenová lampa

   Zaručuje kvalitní osvětlení pracovní-ho prostoru stroje. Neocenitelným pomocníkem hlavně při nedostatečném osvětlení na pracovišti.

  • Mlhové mazání

   Vytváří olejovou mlhu, která je vstřikována do oblasti řezu. Nahrazuje použití klasické chladící emulze, zvláště při dělení profilových materiálů, kde může docházet k únikům kapaliny mimo stroj. Možnost použití i ekologických olejů.

  • Laserové zaměřování

   Kvalitní průmyslový laser zobrazuje dráhu řezu na děleném materiálu. Výrazně usnadňuje, zrychluje a zpřesňuje nastavení požadované délky materiálu.

  • Poháněný kartáček

   Ocelový okružní kartáček, synchronně poháněný z hnacího kola. Slouží k odstraňování třísek z pilového pásu za řezem.

  • Regulace přítlaku

   Hydraulicky ovládaná jednostranná automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu v závislosti na odporu řezaného materiálu. Výrazným způsobem zkracuje dobu řezu a prodlužuje životnost pilového pásu.

  • Šnekový dopravník třísek

   Zabezpečuje plynulý odvod třísek mimo stroj. Zkracuje tím časy potřebné k čistění stroje, hlavně při sériovém dělení plných materiálů, kde vzniká velké množství třísek.

  • Ukazatel napnutí pilového pásu

   Umožňuje přesné napnutí pilového pásu na požadovanou hodnotu dle tlakoměru a jeho kontrolu během provozu stroje. Optimální napnutí pilového pásu je zásadní pro životnost pilového pásu i kvalitu řezu.

  • Oplachovací pistole

   Slouží k čištění pracovního prostoru stroje.

  • Kontejner na třísky

   Pro snadnou manipulaci je kontejner opatřený kolečky a výklopným zásobníkem na třísky.

  • Separátor třísek

   Pozinkovaná, jemně perforovaná nádoba sloužící pro efektivní sběr pilin, které prošly sítkem v podstavci. Tato nádoba je při zaplnění snadno vyjímatelná a lehce se dá očistit mimo stroj.

  • Magnetický separátor třísek

   Pro obzvlášť jemné třísky, které prošly sítky v pile, slouží vysoce efektivní magnetický separátor. Šetří čas čištění a rozebírání chladící cesty a prodlužuje životnost chladící emulze. Toto zařízení je snadno vyjímatelné a lehce se dá očistit mimo stroj pouhým vysunutím magnetických tyčí z pouzdra.

 • Výměna pilového pásu