PILOUS - výrobce profesionálních pásových pil na kov a dřevo

Firma PILOUS vznikla v roce 1994 a v tomto roce také uvedla na trh první typ pásové pily na kov ARG 230, kterou společníci sami montovali ve vypůjčené garáži. Stroj byl vystaven na MSV v Brně a na tuto dobu se vyznačoval velmi moderní koncepcí. To společně s příznivou cenou znamenalo rychlý růst objednávek, a tím celé firmy.

Za peníze z první prodané pily se vyrobily další 2 kusy, za tržby z nich se vyrobilo dalších 5 ks atd. Již v následujícím roce firma vyráběla několik set strojů, včetně nových typů. Bouřlivý vývoj následoval i v dalších letech, kde se každým rokem výrazně zvyšoval počet vyráběných typů a celkové množství prodaných strojů. V současnosti je v nabídce cca 40 typů pásových pil na kov od malých ručních pil až po vysoce průmyslové CNC Automaty. Produkce nyní dosahuje několika tisíc kusů ročně.

V roce 1997 firma PILOUS rozšířila svůj výrobní program o stroje na zpracování dřeva, kmenové pásové pily. Na trh byla uvedena první kmenová pásová pila, která ihned svojí progresivní konstrukcí zaznamenala ohromný úspěch. Od té doby i divize pásových pil pro zpracování dřeva prošla velmi rychlým vývojem. Dnešní široký výrobní program kmenových pásových pil patří mezi absolutní světovou špičku, jak v kvalitě, tak co do počtu vyráběných typů a celkové produkci.

Základem úspěchu a rychlého rozvoje firmy PILOUS byl od počátku maximálně kladený důraz na nejmodernější konstrukci a kvalitu strojů. Použití nových technologií a postupů, společně s velmi robustním provedením strojů, designem a kontrolou kvality, zaručují jejich dlouhodobou životnost a přesnost řezu. Současná konstrukce pásových pil na kov a kmenových pásových pil na dřevo je na absolutní světové špičce a v mnohém určuje trendy dalšího vývoje v této oblasti.

Jak v oblasti pásových pil na kov, tak kmenových pásových pil na dřevo je samozřejmostí široká nabídka špičkových pilových pásů a bohatého příslušenství.

Výrobky firmy PILOUS jsou kromě prodeje na domácím trhu exportovány z cca 90 % do zhruba 70 zemí všech kontinentů. Pásové pily na kov PILOUS mimo jiné naleznete např. i ve vesmírném středisku NASA nebo Bajkonur, atomové elektrárně Dukovany, výrobci hodinek ROLEX nebo na zaoceánských lodích. Kmenové pásové pily na dřevo mimo náročných trhů v Evropě pracují spolehlivě i v krutých mrazech Sibiře nebo pralesích Afriky, Jižní Ameriky či Asie.

V roce 2021 jsme spustili eshop s pilovými pásy a příslušenstvím, pro vás snadnější nákup - www.pilove-pasy-pilous.cz

Doufáme, že i Vy si vyberete z široké škály našich výrobků a zařadíte se mezi desetitisíce našich spokojených zákazníků.

Přejeme Vám DOBRÝ ŘEZ!